تازه های احکام

    خیانت زن به شوهرش چه احکامی دارد

    خیانت زن به شوهرش چه احکامی دارد؟

    خیانت زن به شوهر انواع مختلفی دارد که یکی از انواع خیانت زن به شوهرش رابطه داشتن با مرد دیگری است که اسلام برای آن مجازات تعیین کرده است.

شیطان به وسیله این زن از پا درآمد

شیطان به وسیله این زن از پا درآمد.زن د دل خود جواب داد: اگر همه نان ها بسوزد، بهتر است تا این که ر وز قیامت تنم به آتش دوزخ بسوزد و عذاب شوم.

شیطان و این زن

در زمان حضرت عیسی بن مریم علیه السلام، زنی بود پرهیزگار و با خدا، وقت نماز هر کاری را رها می کرد و مشغول نماز می شد.
روزی مشغول پختن نان بود که مؤذن بانگ اذان داد و مردم را به نماز فرا خواند. این زن دست از نان پختن کشید و مشغول نماز شد، چون به نماز ایستاد شیطان در وی وسوسه کرد و گفت: « ای زن! تا تو از نماز فارغ شوی همه نان های تو می سوزد. »
زن د دل خود جواب داد: اگر همه نان ها بسوزد، بهتر است تا این که ر وز قیامت تنم به آتش دوزخ بسوزد و عذاب شوم.
شیطان بار دیگر وسوسه کرد که: ای زن؛ پسرت در تنور افتاد و بدنش سوخت. زن در دل جواب داد: اگر خداوند مقدر کرده است که من در حال نماز باشم و پسرم در آتش تنور بسوزد من به قضای خدا راضیم و نماز خود را رها نم کنم و اگر خدا بخواهد او را از سوختن نجات می دهد.

شیطان به وسیله این زن از پا درآمد

در این حال شوهر زن از راه رسید، زن ا دید که مشغول نماز است و تنور هم روشن می باشد در تنور نان ها را دید که پخته شده ولی نسوخته است و فرزندش در میان آتش بازی می کند و به قدرت خدا آتش در او اثر نداشت!.
وقتی زن از نماز فارغ شد دست او را گرفت نزدیک تنور آورد و گفت: داخل تنور را نگاه کن! وقتی زن به دورن تنور نگاه کرد، دید فرزندش سالم و نان ها پخته شده بدون آنکه سوخته باشد، زن فوراً سجده شکر به جای آورد و خدای خود را سپاس گزارد.
شوهر، فرزند خود را برداشت و پیش حضرت عیسی علیه السلام برد و داستانش را برای آن حضرت تعریف کرد او فرمود: ای مرد! برو و از همسرت بپرس چه کرده و با خدای خود چه رابطه ای داشته؟ شوهر آمد و از او سؤال نمود. زن در جواب گفت: من با خدای خود عهد کرده ام چند عمل نیک را انجام دهم. آنها عبارتند از 1- همیشه کار آخرت را بر کار دنیا مقدم بدارم 2- از آن روزی که خود را شناختخم بدون وضو نبوده ام 3- همیهش نماز خود را در اول وقت می خوانم 4- اگر کسی بر من ستم کرد و مرا دشنام داد کینه او را در دل نگیرم و او را به خدا واگذارم 5- در کارهای خود به قضای الهی راضی باشم 6- سائل را از در خانه ام مأیوس نکنم 7- نماز شب را ترک ننمایم.
حضرت عیسی علیه السلام فرمود: اگر این زن، مرد بود، پیغمبر می شد چون کارهای پیغمران را می کند و شیطان نمی تواند او را فریب دهد.


منبع
عرفان اسلامی، ص 300 شیطان در کمینگاه، ص 233

طنین یاس

اخبار مرتبط :

عكس العمل شيطان هنگام نزول آيه الكرسي

زمانی که شیطان گریه می کند

پربیننده ترین خبرها
آخرین خبرها
در پرشین وی بخوانید
در پرشین وی بخوانید
سایر مطالب این بخش
سایر مطالب این بخش
آگهی رایگان  لباس شب