تازه های آشپزی

بادمجان زغالی به همراه سس چرمولا ، یک غذای سالم و رژیمی و خوش طعم

اگر بادمجان دوست دارید این دستور غذایی می تواند خبر بسیار خوبی برایتان باشد. اگر تا به حال این غذا را امتحان نکرده اید شرط می بندم بعد از یک بار میل کردن معتادش می شوید.

بادمجان زغالی به همراه سس چرمولا

اگر بادمجان دوست دارید این دستور غذایی می تواند خبر بسیار خوبی برایتان باشد. اگر تا به حال این غذا را امتحان نکرده اید شرط می بندم بعد از یک بار میل کردن معتادش می شوید. بادمجان کبابی یکی از غذاهای کم کالری نیز هست که می توانید هنگام رژیم رویش حساب کنید. در این دستور پخت سعی کردیم با سس چرمولا طعم بادمجان های کبابی را به سطحی دیگر ببریم. انواع ادویه جات و سبزیجاتی که در این دستور غذایی به کار رفته، آن را تبدیل به غذایی سالم و خوش طعم می کند.

مواد لازم

2 قاشق چای خوری دانه زیره سبز
1 قاشق چای خوری بذر گشنیز
1 قاشق چای خوری پوسته لیموی رنده شده
یک دوم قاشق چای خوری نمک
یک چهارم قاشق چای خوری پودر فلفل قرمز
یک هشتم قاشق چای خوری پودر فلفل سیاه
2 حبه سیر که به خوبی ریز ریز شده باشند
یک فنجان گشنیز تازه
یک فنجان جعفری تازه
2 قاشق غذاخوری آب لیمو تازه
یک چهارم فنجان روغن زیتون خالص ( اکسترا ویرجین )
اسپری پخت یا مقداری روغن
2 عدد بادمجان متوسط که برش های باریک خورده باشد ( حدود 900 گرم ).

بادمجان زغالی به همراه سس چرمولا ، یک غذای سالم و رژیمی و خوش طعم

دستور پخت

1- ماهی تابه ای خشک را روی حرارت متوسط گرم کنید. دانه های زیره سبز و گشنیز را اضافه کنید. به مدت 3 تا 4 دقیقه یا تا زمانی که بو داده شوند و عطرشان پخش شود بپزید. دانه ها را با یک هاون یا ماهی تابه ای کوچک خرد کنید. رویه پوست رنده شده لیمو، نمک، فلفل قرمز، فلفل سیاه و سیر را اضافه کنید. این مواد را خوب با هم ترکیب کنید تا حالتی خمیری پیدا کنند. میکس ادویه جات، گشنیز، جعفری و آب لیمو را داخل مخلوط کن قرار دهید، چند بار با مخلوط کن بهم بزنید تا خوب ترکیب شوند. در همین حال که مواد را مخلوط می کنید آرام روغن زیتون را نیز به ترکیب اضافه کنید.

2- یک ماهی تابه بزرگ را روی حرارت متوسط رو به بالا گرم کنید. ماهی تابه را با اسپری پخت یا مقداری روغن چرب کنید. یک چهارم برش های بادمجان را داخل ماهی تابه قرار دهید و هر طرف را 3 تا 5 دقیقه بپزید. بادمجان های پخته شده را داخل یک ظرف بگذارید. سه بار دیگر این کار را انجام دهید تا همه بادمجان ها بپزند. میکسی که در مرحله قبل درست کردید همان سس چرمولا است. سس را روی بادمجان ها بریزید تا غذا کاملا آماده شود.

دکتر کرمانی

اخبار مرتبط :

طرز تهیه بادمجان شکم پُر مازندرانی

گراتن بادمجان ( بسیار خوشمزه و ساده )

چگونه ترشی بادمجان درست کنم

ته‌ چين بادمجان خیلی خوشمزه، افطاری دادن بدون گوشت!

طرز تهیه ساندویچ خوشمزه با بادمجان

پربیننده ترین خبرها
آخرین خبرها
در پرشین وی بخوانید
در پرشین وی بخوانید
سایر مطالب این بخش
آگهی رایگان  لباس شب