تازه های گردشگری

کلیسایی که از درختان طبیعت ساخته شده است+تصاویر

کلیسای جامع سبز گیلیانو مائوری بدون شک یکی از تاثیرگذارترین آثار «معماری طبیعی» روی زمین می باشد.

کلیسای درختی

کلیسای جامع سبز گیلیانو مائوری بدون شک یکی از تاثیرگذارترین آثار «معماری طبیعی» روی زمین می باشد. این کلیسا پای کوه آررا Arera در حومه ی برگامو و شمال ایتالیا واقع شده است. این مجسمه ی زنده از قفس هایی که از تیرک های چوبی ساخته شده اند تشکیل شده و سر هم بندی این قفسه ها به صورت نمادین شبستان کلیسا را نمایش می دهند؛ در داخل این قفس ها، مائوری 80 نهال ممرز Hornbeam کاشت. هنرمند اینگونه بیان می کند که در طول 15 سال، سازه های پشتیبان به تدریج از بین رفته و درختان ممرز به حدی از رشد خواهند رسید که کاملا بتوانند به صورت یک کلیسای ارگانیک درآیند.

 کلیسایی که از درختان طبیعت ساخته شده است

کلیسای درختی گیلیانو مائوری

مائوری زمینه ی خلق این کلیسای درختی را در اواخر سال 2001 پایه گذاشت. پس از مرگ او در سال 2009، کلیسا در نهایت در سال 2010 کامل شده و همچنان نیز به عنوان یادبودی زنده از آثار او بر جای مانده است.

کلیسایی که از درختان طبیعت ساخته شده است

این کلیسا از 42 ستون تشکیل شده که کلیسایی متشکل از 5 راهرو را تشکیل می دهند. در انجام این پروژه از 1800 تنه ی صنوبر و 600 شاخه ی بلوط استفاده شده که با 6000 متر ترکه های فندق به هم گره خورده اند؛ این مدل ساخت به طور مستقیم از روش های سنتی به هم پیچیدن و بافتن بهره برده است. در نهایت وقتی این درختان رشد کنند به صورت طبیعی سقفی بر روی کلیسا تشکیل می دهند. زیربنای این کلیسا 650 متر مربع بوده و ساخت آن ماه ها زمان برده است. طول این کلیسا 90 فوت و عرض آن 80 فوت بوده و ارتفاع آن از 16 تا 70 فوت متغیر می باشد.

118 سفر

اخبار مرتبط:

کلیسا و صومعه سائو فرانسیسکو در برزیل+تصاویر

کلیسای جامع سیه نا در ایتالیا+عکس

کلیسای جامع سنت پاول انگلستان+تصاویر

کلیسای جامع بانوی ما در بلژیک+ تصاویر

کلیسای جامع طاطاووس , کلیسای بزرگ یا سیاه؟؟ +تصاویر

پربیننده ترین خبرها
آخرین خبرها
در پرشین وی بخوانید
در پرشین وی بخوانید
سایر مطالب این بخش
آگهی رایگان  لباس شب