تازه های خواص خوراکیها

خواص هویج

● خواص دارویی: در هویج یك نوع انسولین گیاهی وجود دارد كه اثر كم كننده قند خون دارد. به همین خاطر این باور قدیمی كه هویج برای مبتلایان به بیماری قند خوب نیست كاملاً غلط است وبیماران قندی می توانند...

● خواص دارویی:
در هویج یك نوع انسولین گیاهی وجود دارد كه اثر كم كننده قند خون دارد. به همین خاطر این باور قدیمی كه هویج برای مبتلایان به بیماری قند خوب نیست كاملاً غلط است وبیماران قندی می توانند به مقدر كم از این گیاه استفاده كنند. هویج با داشتن مواد مقوی و ویتامین ها یكی از مهم ترین و مفیدترین سبزیجات برای بدن است. خوردن هویج مقاومت بدن را در مقابل بیماری های عفونی بالا می برد.مصرف هویج در برطرف كردن بیماری هایی از قبیل آب آوردن انساج بدن، بند شدن ادرار، تحریك مجاری گوارشی و تنفسی، سرفه های مقاوم، آسم، خلط های خونی و دفع كرم اثر معجزه آسایی دارد.
● موارد مصرف هویج در بیماری ها
▪ برای برطرف كردن یبوست یك كیلو هویج را رنده كنید و در مقداری آب دو ساعت بجوشانید تا مانند ژله در آید صبح ناشتا چند قاشق بخورید
▪ سوپ هویج برای كودكان شیر خوار كه معده حساس دارند مفید است. برای تهیه این سوپ ابتدا ۲۰۰ گرم هویج رنده شده را در قابلمه بریزید و به آن یك لیتر آب اضافه كرده و بجوشانید تا كاملاً هویج ها له شود. سپس آن را صاف كرده و به نسبت مساوی باشیر مخلوط كرده و در شیشه شیر بچه ریخته و به او بدهید.
▪ آب هویج را اگر روی صورت بكشید موجب روشن شدن و جلوه پوست می شود.
▪ اگر بخواهید لاغر شوید همه روزه با غذا هویج خام بخورید
▪ اگر می خواهید چاق شوید بعنوان صبحانه باید آب هویج بخورید
▪ هویج وپیاز را با هم بجوشانید و به آن آب لیمو اضافه كنید داروی مؤثری برای درمان بیماری های عصبی امراض كلیوی و همچنین جوان كننده پوست است.
● مضرات
البته با این همه خواصی كه هویج دارد در مصرف آن نباید زیاده روی كرد دیده شده آنهایی كه هویج زیاد مصرف می كنند رنگ پوست و چشم شان زرد می شود كه البته خطری ندارد چون اگر چند روز هویج مصرف نكنند، دوباره پوست و چشم به رنگ طبیعی خود بر می گردد.

روزنامه ایران

پربیننده ترین خبرها
آخرین خبرها
در پرشین وی بخوانید
در پرشین وی بخوانید
سایر مطالب این بخش
سایر مطالب این بخش
آگهی رایگان  لباس شب