تازه های خواص خوراکیها

سیب پخته بخورید تا از افسردگی خلاص شوید

سیب ، پخته آن برای سرفه‌های خشک بسیار مؤثر است, در درمان وسواس، افسردگی، لاغری مفرط و تب به‌کار می‌رود.

سیب پخته

 محبوبه ابریشم‌کار ــ دانشجوی دکترای تخصصی طب سنتی ایران دانشگاه علوم پزشکی یزد درباره فالوده سیب, اظهار داشت: سیب در متون طب سنتی ایران به‌نام تفاح آمده است. این میوه که در تمام فصول قابل دسترسی است فواید متنوعی دارد.

به‌گفته وی سیب دارای عطریت و لطافت است و به همین دلیل مفرح  (شادی‌بخش) و دارای آثار قلبی است، همچنین 1سبب بهبود عملکرد مغز و کبد می‌شود.

سیب پخته بخورید تا از افسردگی خلاص شوید

دانشجوی دکترای تخصصی طب سنتی ایران دانشگاه علوم پزشکی یزد ادامه داد: به‌طور خاص برای 1معده مفید است و سبب اصلاح اشتها و رفع عطش کاذب می‌‌شود.

ابریشم‌کار بیان داشت: سیب، پخته آن برای سرفه‌های خشک بسیار مؤثر است, در درمان وسواس، افسردگی، لاغری مفرط و تب به‌کار می‌رود.

وی اضافه کرد: مربای شکوفه آن در تقویت اعضای بدن و به‌خصوص قوای جنسی مؤثر است. اگر به‌دنبال یک میان‌وعده خوشمزه، ارزان، بی‌دردسر و مناسب برای تمامی سنین و مزاج‌ها هستید، توصیه ما به شما فالوده سیب است.

روش تهیه فالوده سیب

پس از پوست کندن سیب آن را رنده کرده و با مقداری گلاب یا عرق بیدمشک و یک قاشق عسل به‌هم می‌زنیم تا کاملاً مخلوط شود. می‌توان به‌ضرورت‌های خاص به آن زعفران یا عرق کاسنی شاه‌تره یا تخم خرفه اضافه کرد

تسنیم

اخبار مرتبط :

خواص دارویی سیب

روش تهیه دسر سیب پخته

آیا می دانستید سرکه سیب چقدر برای پوست و موی شما مفید است؟

طرز تهیه اسموتی سیب و دارچین؛ مقوی و پرانرژی

خواص درمانی پوست سیب

پربیننده ترین خبرها
آخرین خبرها
در پرشین وی بخوانید
در پرشین وی بخوانید
سایر مطالب این بخش
سایر مطالب این بخش
آگهی رایگان فروشگاه آنلاین گل