تازه های خواص خوراکیها

سیب پخته بخورید تا از افسردگی خلاص شوید

سیب ، پخته آن برای سرفه‌های خشک بسیار مؤثر است, در درمان وسواس، افسردگی، لاغری مفرط و تب به‌کار می‌رود.

سیب پخته

 محبوبه ابریشم‌کار ــ دانشجوی دکترای تخصصی طب سنتی ایران دانشگاه علوم پزشکی یزد درباره فالوده سیب, اظهار داشت: سیب در متون طب سنتی ایران به‌نام تفاح آمده است. این میوه که در تمام فصول قابل دسترسی است فواید متنوعی دارد.

به‌گفته وی سیب دارای عطریت و لطافت است و به همین دلیل مفرح  (شادی‌بخش) و دارای آثار قلبی است، همچنین 1سبب بهبود عملکرد مغز و کبد می‌شود.

سیب پخته بخورید تا از افسردگی خلاص شوید

دانشجوی دکترای تخصصی طب سنتی ایران دانشگاه علوم پزشکی یزد ادامه داد: به‌طور خاص برای 1معده مفید است و سبب اصلاح اشتها و رفع عطش کاذب می‌‌شود.

ابریشم‌کار بیان داشت: سیب، پخته آن برای سرفه‌های خشک بسیار مؤثر است, در درمان وسواس، افسردگی، لاغری مفرط و تب به‌کار می‌رود.

وی اضافه کرد: مربای شکوفه آن در تقویت اعضای بدن و به‌خصوص قوای جنسی مؤثر است. اگر به‌دنبال یک میان‌وعده خوشمزه، ارزان، بی‌دردسر و مناسب برای تمامی سنین و مزاج‌ها هستید، توصیه ما به شما فالوده سیب است.

روش تهیه فالوده سیب

پس از پوست کندن سیب آن را رنده کرده و با مقداری گلاب یا عرق بیدمشک و یک قاشق عسل به‌هم می‌زنیم تا کاملاً مخلوط شود. می‌توان به‌ضرورت‌های خاص به آن زعفران یا عرق کاسنی شاه‌تره یا تخم خرفه اضافه کرد

تسنیم

اخبار مرتبط :

خواص دارویی سیب

روش تهیه دسر سیب پخته

آیا می دانستید سرکه سیب چقدر برای پوست و موی شما مفید است؟

طرز تهیه اسموتی سیب و دارچین؛ مقوی و پرانرژی

خواص درمانی پوست سیب

پربیننده ترین خبرها
آخرین خبرها
در پرشین وی بخوانید
در پرشین وی بخوانید
سایر مطالب این بخش
سایر مطالب این بخش
آگهی رایگان  لباس شب