تازه های مهارتهای زندگی

چگونه سرعت رشد مو را زياد کنيم ؟

چگونه سرعت رشد مو را زياد کنيم ؟

آیا می خواهید موهایتان سریعتر رشد کند؟ اگر اینطوره چندتا کار نیاز است که انجام بدهید تا کار شروع بشود. برای مثال، رژیم غذایی شما به همان اندازه که بر کیفیت مو تاثیر می گذارد بر رشد آن نیز تاثیر دارد. خوردن مقدار کافی از غذاهای سالم همراه مقدار کافی آب به پیش گیری یا درمان مشکل موهایتان کمک خواهد کرد.رشد سالم مو به همان اندازه ی رشد سالم بدن مهم می باشد. بیایید چند نکته ی ساده را امتحان کنیم که می تواند در ضخیم و بلند شدن تارهای مو مفید باشد.

* برای رشد سریع تر مو، رژیم غذایی غنی از مواد معدنی و پروتئین ها داشته باشید. غذاهای گوناگونی وجود دارند مانند شیر، مغزها ( پسته، گردو....)، بادام و فراورده های شیر می توانند باشند.

* مقدار زیادی سبزی و میوه، عسل، حبوبات و غلات استفاده کنید چون اینها می توانند به قوی شدن موی شما کمک کنند.

* از مصرف غذاهای دارای کلسترول بالا پرهیز کنید چون می توانند اثر بدی روی پوست و مو داشته باشند. سبزی خام، لوبیا و ماهی استفاده کنید.

* از مواد غذایی حاوی اسیدهای چرب ضروری استفاده کنید مانند روغن دانه ی کتان، ماهی تن، ماهی قزل آلا، روغن آفتاب گردان، دانه های کنجد و کدو حلوایی.

* از مواد غذایی حاوی ویتامین C استفاده کنید مانند گوجه فرنگی و پرتقال که رشد موهای شما را افزایش می دهند.

* ویتامین E به رشد سریع مو کمک زیادی می کند. بنابراین جوانه ی گندم و روغن زیتون را توصیه می کنیم.

* برای رشد سریع تر مو، این تیمارها را امتحان کنید. 1 عدد تخم مرغ را با روغن ویتامین E و روغن زیتون مخلوط کرده و مستقیما روی پوست سر قرار دهید. 10 دقیقه پوست سر را ماساژ داده و دست کم 30 دقیقه به حال خود رها کنید. سپس موهای خود را با شامپوی مناسبی بشویید.

* تکنیک دیگر برای رشد مو، کمی پودر شنبلیله، شیر نارگیل و پودر فلفل را با هم مخلوط کنید. این مخلوط را روی پوست سر قرار داده و قبل شستن کمی اجازه دهید تا به خورد پوست رود.

* این ها تکنیک های ساده ای برای رشد سریع موها هستند. نتیجه ی کار پس از 2 هفته نمایان می شود.

ترجمه: آتوسا

banoo.net

پربیننده ترین خبرها
آخرین خبرها
در پرشین وی بخوانید
در پرشین وی بخوانید
سایر مطالب این بخش
سایر مطالب این بخش
آگهی رایگان  لباس شب