حوادث ,آشپزی , لباس مجلسی , دکوراسیون منزل , فال چوب , اخبار روز ایران , پرشین وی

بخش علمی ، آموزشی
پر بیننده ها
  آخرین خبرها
  پربیننده ترین خبرها
وبگردی

تشخيص بيماريهاي معده

بيماريهاي معده علامت اختصاصي ندارند ولي مجموعه اي از علائم ممکن است راهنمائي کننده باشد . هر نوع انسداد معده ايجاد بي اشتهائي و سيري زودرس مي کند . اين حالت هم در بدخيمي هاي معده ديده مي شود...


بيماريهاي معده علامت اختصاصي ندارند ولي مجموعه اي از علائم ممکن است راهنمائي کننده باشد . هر نوع انسداد معده ايجاد بي اشتهائي و سيري زودرس مي کند . اين حالت هم در بدخيمي هاي معده ديده مي شود و هم در زخم معده ناشي از تومورهائي که از ساير مناطق بدن به معده مي آيند باعث سيري زودرس مي گردند . بي اشتهائي شديد و کاهش وزن غالباً نشانه بدخيمي است .

تهوع وا ستفراغ از علائم بيماريهاي معده است که معمولاً در انسداد خروجي معده استفراغ ناموفق نيز ممکن است ايجاد شود . تهوع و استفراغ ناشي از انسداد خروجي معده بيش از يکساعت پس از مصرف غذا رخ مي دهد و ممکن است که حاوي مواد غذائي هضم نشده از ۱۲ ساعت قبل باشد ، اين نوع استفراغ صفراوي نيست . استفراغ اغلب درد ناشي از زخم معده را رفع مي کند .

بازگشت ترشحات معده با سوزش سردل و علائم تنفسي ناشي از ريختن ترشحات و مواد به مجاري هوايي همراه است.

درد با منشاء معده در زير جناغ احساس مي شود ولي ماهيت درد تشخيصي نيست . مخاط معده فاقد گيرنده ي درد مي باشد لذا اغلب ضايعات معده تا مراحل پيشرفته دردناک نمي شوند . درد سرطان معده مداوم بوده و با غذا تشديد مي شود.

دردهاي دوازدهه معمولاً سوزشي بوده و در زير جناغ ظاهر مي شوند ، اين درد معمولاً با غذا و آنتي اسيد بهتر مي شود ، ولي درد زخم معده پس از غذا خوردن زودتر شروع شده وبا خوردن غذا و آنتي اسيد نيز بهبود نمي يابند .

سوراخ شدن زخم با درد شديد و منتشر شکم همراه است . از دست دادن خون از تظاهرات شايع بيماريهاي معده است . از دست دادن خون ممکن است خفيف و مزمن و يا به صورت خون نهفته باشد و فقط در آزمايش مشخص شود . خونريزي شديدتر به صورت سياه رنگ شدن مدفوع تظاهر مي يابد .

بدخيمي ها موجب خونريزي خفيف و مزمن مي گردند . زخم و التهاب نيز مي توانند درجاتي متغير از خونريزي ايجاد کنند .

کاهش وزن ممکن است از علائم بيماري معده باشد . ضمناً جالب است بدانيم که کاهش وزن بيشتر در زخم هاي معده ديده مي شود تا زخم هاي دوازدهه زيرا در بيماران مبتلا به زخم معده با خوردن غذا بدتر مي شود ، لذا اين افراد کمتر ، مي خورند ولي در مبتلايان به زخم دوازدهه غذاخوردن باعث بهبود درد مي شود . لذا اين افراد غذاي بيشتري مي خورند .


گردآوری : گروه اینترنتی پرشین وی
http://www.persianv.com/general/
وبگردی
پیشنهاد فوق العاده برای خانم ها+عکس
چطور زیباترین بینی دنیا را داشته باشیم+عکس
اگر می خواهید صورت چاق و تپل داشته باشید !!
سریعترین محصول لاغری طبق نظر سنجی نشریه تایمز
بهترین فرم دهنده اندام ، ویژه خانمها + عکس
بهترین روش برای پولدار شدن در منزل
کاهش وزن دیگر رویا نیست(بهترین راهکار کم کردن وزن)
رفع ریزش مو و رویش مجدد موها با تخصص آمریکایی
چطور بدون تزریق ژل و بوتاکس لب هایی حجیم داشته باشیم
دیگر نگران عرق کردن زیر بغل خود نباشید
چگونه سینه و شکمی رو فرم داشته باشیم ؟ ؟
به جای لیزر کردن موهای زائد از این روش استفاده کنید
عکس های جالب
پربیننده ترین اخبار
وبگردی
تازه های پرشین وی
پربیننده ترین اخبار
بخش علمی ، آموزشی
خروجی RSS برای بخش  علمی ، آموزشی مرتبط
 
Copyright (c) 2006-2014 PersianV.com All Rights Reserved. © کلیه حقوق این پایگاه متعلق به سایت پرشین وی می باشد ، استفاده از مطالب سایت تنها با ذکر منبع مجاز می باشد .