پربیننده ترین خبرها
آخرین خبرها
وب گردی

راز سلامتی در کف پا

راز سلامتی در کف پا " src="http://persianv.com/pimg/persian/blog_20/135569_1.jpeg" width="130" height="100" border="0" />...

    <br />
راز سلامتی در کف پا

پاها در تمام طول روز وزن ما را تحمل می کنند ، هر جا که بخواهیم ما را می برند و بدن ما را به زمین متصل می کنند. بعضی از مردم پا را ریشه و مرکز بدن می خوانند. اما با توجه به کار ارزشمندی که پاهایمان برای ما انجام می دهند ما هیچ کاری برای آنها انجام نمی دهیم.
آنها را در کفش خفه می کنیم و تا زمانی که برای ما خطر جدی ایجاد نکنند به آنها توجه نمی نماییم. نتیجه اینکه در زندگی روزمره از هر ۱۰ نفر ۷ نفر به مشکلاتی دچار می شوند که کاملاً قابل پیشگیری هستند.
روبرت کورنفورد متخصص بیماریهای پا در نیویورک گفت : من همیشه افرادی با پاهای پینه بسته، انگشتانی چکشی و کف پای دردناک را مشاهده نموده ام. این مشکلاتی که در اینجا نام برده ام بیماریهای مهمی نیستند اما بعضی مواقع مشکلات پا باعث ایجاد درد و مشکلاتی در نواحی دیگر بدن می شوند.
طبق نظریه متخصصان یکی از بهترین راههای درمان پا، جلوگیری از ایجاد اصطکاک و سرایت بیماری به نواحی دیگر مانند زانو، باسن، کمر و شانه ها می باشد.
یکی از روشهای مراقبت از پا، یوگا می باشد. زمانیکه دردها و بیماریها را از طریق یوگا از بین ببرید، از بروز بیماریهایی نظیر کمردرد و بیماریهای دیگر استخوانی جلوگیری می نمایید. یوگا نه تنها ماهیچه ها را تحت کشش قرار می دهد، بلکه به درمان التهابات پا و مشکلات آن نیز کمک می نماید.
در اینجا به چند نکته در مورد درمان پا بوسیله یوگا اشاره می نماییم:
▪ وزن خود را بین دو طرف بدن تقسیم نمایید.
بهترین حرکت در یوگا که وزن را بین دو طرف بدن تقسیم می کند حرکت تاداسانا (کوه) می باشد. قبل از شروع حرکت باید دقت کنید که در حالت طبیعی چگونه می ایستید. اگر وزن خود را روی قسمتهای داخلی پا می اندازید ساقهایتان بصورت پرانتزی رو به داخل می شود و اگر بالعکس وزن بدن را به روی قسمتهای بیرونی می اندازید زانوها بصورت پرانتز رو به بیرون می شود.
اگر نمی توانید متوجه وضعیت ایستادن خود شوید به فرمی که کفشهایتان گرفته اند توجه کنید از روی ظاهر آنها می توانید از طریقه ایستادن خود مطلع شوید.
توجه نمایید که وزنتان را روی کدام قسمت بدنتان انداخته اید، سپس کمی به عقب و بعد به جلو متمایل شوید. اول انگشتانتان پا را روی زمین گذاشته و سپس پاشنه های خود را بگذارید. اگر احساس کردید وزن خود را روی انگشتانتان انداخته اید کمی به عقب متمایل شوید و بالعکس. سپس در حالیکه پاهایتان روی زمین هستند خود را بالا کشیده و سعی نمایید بر جاذبه زمین غلبه کنید. این بهترین وضعیت ایستادن است.
در وضعیتهای ایستاده به کشیدگی انگشتانتان توجه کنید که باعث کشیده شدن کف پا می گردد. هم زمان با فشار پاشنه هایتان به زمین انگشت کوچک و بزرگ خود را نیز روی زمین فشار داده و برجستگیهای زیر انگشتانتان را روی زمین قرار دهید. این عمل باعث بهبود گردش خون می شود و خون را به قلب پمپاژ کرده و ورم و واریس رگها را از بین می برد.
▪ تقسیم وزن بر روی چهار طرف پا
با توجه به طریقه ایستادن و تصحیح قرار گرفتن پاها بر روی زمین می توان مشکلات پا و زانو را که به بدن منتقل می شود رفع نمود. بعنوان مثال چهاردست و پا راه رفتن باعث ایجاد مشکل در زانوها و کمردرد می شود.
یکی از راههای قرار دادن پاها، تصور پا بصورت ۴ مرکز است: انگشتان بزرگ و کوچک، داخل و خارج پاشنه ها. تقسیم وزن روی پا اولین قدم برای رفتن به سوی سلامتی است. برای صحیح ایستادن دقت کنید که انگشتان، ساق پا و زانوهایتان همگی در یک خط باشند.
▪ ایجاد کشیدگی برای نیرومند ساختن
هر حرکتی که باعث کشش در کف پا و قوس پا می شود باعث بالا رفتن انعطاف و از بین بردن استرسها می گردد. پیشنهاد می شود که قبل از شروع یوگا، پاهای خود را گرم کنید. برای اینکار یک توپ تنیس را زیر پای خود قرار دهید و آن را به جلو و عقب ببرید و روی انگشتان، برجستگی پایین انگشتان، پاشنه ها و قوس کف پا کار کنید.
یکی دیگر از حرکاتی که برای پا مفید می باشد حرکت قهرمان است. این حرکت باعث کشش در قسمت بالای پا و قوس کف پا می شود. زمانیکه زانو می زنید و انگشتانتان زیر پاهایتان قرار دارد بهترین راه برای ایجاد کشش روی ماهیچه های کف پا می باشد.
حرکت سگ با صورت پایین نیز یکی دیگر از حرکاتی است که باعث کشش در پاها می گردد. در این حرکت باید کف پاها و دستها را روی زمین بگذارید. این حرکت، در ابتدا بسیار مشکل است، اما به تدریج آسان می شود.
اگر این حرکات را جزء برنامه روزانه خود قرار دهید همیشه پاهایی سالم خواهید داشت.

aftab.ir

نوشیدنی ای برای لاغری بزرگ و کوچک کردن سینه
وب گردی
زنان

کاندیدیاز و خارش ناحیه تناسلی

کاندیدیاز و خارش ناحیه تناسلی

خانم ها مواظب پوکی استخوان باشید!

خانم ها مواظب پوکی استخوان باشید

آشنایی با انواع ملاسما یا لک حاملگی و درمان انها

آشنایی با انواع ملاسما یا لک حاملگی  و درمان انها

علل و درمان کمبود پروژسترون در بانوان

علل و درمان کمبود پروژسترون در بانوان

علل و درمان سوزش ادار در زنان

علل و درمان سوزش ادار در زنان

دلایل و درمان افزایش خونریزی عادت ماهیانه

دلایل و درمان افزایش خونریزی عادت ماهیانه

روانشناسی

فلسفه بی شعوری به شما هم رسیده؟!

فلسفه بی شعوری به شما هم رسیده

چگونه از حالات و حرکات فرد به شخصیت درونی او پی ببریم

چگونه از حالات و حرکات فرد به شخصیت درونی او پی ببریم

اعتماد به نفس دارید یا نه؟ (شخصیت شناسی)

اعتماد به نفس دارید یا نه

10 نکته برای اینکه قهرمان بانوی تان باشید

<br />
10 نکته برای اینکه قهرمان بانوی تان باشید<br />

4 راز از زبان بدن ظریف

4 راز از زبان بدن ظریف

سخن ما، بیانگر افکار ماست؛ چگونه یک سخنران و مذاکره کننده خوبی در زندگی شخصی و کاری خود باشیم؟

چگونه مذاکره کننده خوبی باشیم

زناشویی و بارداری

این مادران، نوزاد پسر به دنیا می آورند

این مادران، نوزاد پسر به دنیا می آورند

تعداد نرمال اسپرم برای باروری

تعداد نرمال اسپرم برای باروری

جلوگیری از بارداری با جدیدترین روش

جلوگیری از بارداری با جدیدترین روش

عوارض آمپول ضد بارداری را می دانید

عوارض آمپول ضد بارداری را می دانید

آموزش تعیین جنسیت فرزند قبل از لقاح

آموزش تعیین جنسیت فرزند قبل از لقاح

ابن‌سینا با «ویار» چه می‌کرد؟

ابن‌سینا با «ویار» چه می‌کرد؟

تازه های پرشین وی در یک نگاه
پربیننده ترین اخبار
بزرگ و کوچک کردن سینه زیورآلات و پوشاک لوکس