تازه های ورزشی

تولد یک سالگی زیدان روی نیمکت رئال

سرمربی رئال‌ مادرید در نخستین سال حضورش توانست افتخارات زیادی را کسب کند.

تولد یک سالگی زیدان

«بر این باورم همه چیز خوب پیش خواهد رفت. تمام تلاشم را به کار می‌گیرم تا در پایان سال عنوانی را کسب کنیم.»

این قولی بود که زین الدین در روز معارفه‌اش به مادریدی‌ها داد. ۳۶۶ روز از آن مراسم می‌گذرد و رئال مادرید با هدایت سرمربی فرانسوی‌اش توانست سه جام (لیگ قهرمانان اروپا، سوپرجام اروپا و جام جهانی باشگاه‌ها) را فتح کند.
زیدان پس از دوران متزلزل رافائل بنیتس، به مادرید رفت. تیم اسپانیایی در آن زمان به صورت مضحکی از کوپا دل‌ری حذف شده بود و در لالیگا با یک بازی کمتر و چهار امتیاز اختلاف با اتلتیکومادرید و دو امتیاز اختلاف با بارسلونا در جایگاه سوم قرار داشت. مادرید زیدان اما پس از ۵۳ بازی تنها دو بار شکست را تجربه کرد و زیدان بهترین آمار را در نخستین سال در میان سرمربیان مادرید بر جای گذاشت.

این سرمربی فرانسوی در رقابت‌ با لوییس انریکه و دیگو سیمئونه برتر بوده است. او در ۳۵ بازی، ۹۰ امتیاز کسب کرد. در این مدت بارسلونا ۸۶ امتیاز در ۳۷ بازی به دست آورد. این اختلاف با اتلتیکو بیشتر است، قرمز و سفیدپوشان در ۳۶ بازی ۷۵ امتیاز کسب کردند. چالش بعدی زیدان، فتح لالیگاست. اتفاقی که از سال ۲۰۱۲ رخ نداده است.

آمار

زیزو همچنین در این مدت رکوردشکنی کرد. او توانست از مارس تا سپتامبر رکورد ۱۶ پیروزی پیاپی را به ثبت برساند. او رکورد میگل مونیوس در مادرید را شکست و به رکورد پپ گواردیولا در بارسلونا رسید. او توانست بهترین رکورد مادرید در فصل را بشکند. مادرید تحت هدایت فابیو کاپلو در فصل ۹۷-۱۹۹۶ رکورد ۲۵ بازی بدون باخت را به ثبت رساند. زیدان مادرید ۳۷ بازی را در فصل گذشته و کنونی بدون شکست پشت‌سر گذاشت و توانست از رکورد فرانتس بکن‌بائر عبور کند. او اکنون در اسپانیا رکورد ۳۹ بازی بارسلونا لوئیس انریکه را پیش‌رو دارد و در جهان بهترین رکورد به یوونتوس با ۴۳ بازی بدون شکست است.

۱۱نیوز

اخبار مرتبط:

زیدان همراه با همسر و فرزندانش در فینال لیگ قهرمانان + عکس

پسر زين الدين زيدان(عكس)

روزی که زیدان گریست +عکس

تفریح زیدان و همسرش در روز برفی + عکس

زندگی نامه زیدان، ابرقهرمان مادرید ، و علل موفقیتش + عکس

پربیننده ترین خبرها
آخرین خبرها
در پرشین وی بخوانید
در پرشین وی بخوانید
سایر مطالب این بخش
سایر مطالب این بخش
آگهی رایگان  لباس شب