تازه های پرشین وی

رزیتا غفاری و افشای یک اشتباه پزشکی: استخوان فک‌ام از بین رفت!/سبک زندگی و بیوگرافی افرادمشهور(117)

در این شماره بیوگرافی ، سبک زندگی و عکس های زیبا از سبک لباس پوشیدن رزیتا غفاری و خانواده اش را مشاهده می کنیم .

رزیتا غفاری

جراحی فک رزیتا غفاری

رزیتا غفاری

بیوگرافی رزیتا غفاری

 نام:رزیتا

نام خانوادگی:غفاری

تاریخ تولد:1351/10/27

محل تولد :تهران

تحصیلات:فارغ التحصیل کارگردانی

تاهل:متاهل

رزیتا غفاری

رزیتا غفاری در 27 دی ماه سال 1351 در تهران متولد شد. فارغ التحصیل کارگردانی سینما است. دانش آموخته ٔ کارگردانی سینما ست. چند فیلم کوتاه انیمیشن کارگردانی کرده است و عضو آسیفای ایران است. 

عباس صالحی همسر رزیتا غفاری:
 
 رزیتا غفاری همسر عباس صالحی طراح گریم میباشد. عباس صالحی تحصیلاتش را در زمینه طراحی به پایان رسانده و در حال حاضر شغل اصلی اش طراح گریم است. چند سالی خارج از ایران زندگی می کرده او علاقه خاصی به تئاتر دارد و به کارش عشق می ورزد. او می گوید:«اگر شرایط کاری در زمینه دیگری برایم فراهم شود، باز هم ترجیح می دهم که همان طراح گریم باقی بمانم چون عاشقانه شغلم را دوست دارم.»

رزیتا غفاری   

مراسم ازدواج و مهریه رزیتا غفاری
زیتا غفاری:من در 27 سالگی ازدواج کردم. ما همه مراسم را داشتیم اما خیلی ساده تر از این بریز و بپاش هایی که الان مرسوم شده است. من و آقای صالحی سعی کردیم مراسم خیلی دست و پاگیر ازدواج مان نشود. اتفاقا با اینکه خیلی سخت نگرفتیم خاطرات بسیار قشنگی از این دوران داریم.
من اصلا سکه و این چیزها مهر نکردم. مهر من یک سفر حج بود.  این مهریه به لحاظ معنوی خیلی برای من گرانبهاست. من هیچ چیزی از ایشان هیچ وقت نخواستم و اتفاقا شوهرم همیشه هر چه که با هم به دست آوردیم را به من پیش کش کرد.

رزیتا غفاری

آشپزی رزیتا غفاری:

رزیتا غفاری   

رزیتا غفاری مثل خیلی از زنان ایرانی کدبانویی کامل است، او در گفتگویی به آشپزی و دستپخت خودش و همسرش اشاره کرده است که میخوانید.
فکر نکنید که هنرپیشه ها غذا درست نمی کنند. «قورمه سبزی اولین غذایی بود که پس از ازدواجم درست کردم(می خندد) از آنجایی که خیلی نگران بودم مبادا قورمه سبزی بسوزد، مدام به آن آب اضافه می کردم و این باعث آبکی شدن آن شد.»
مسلـــما غذاهای ایرانی بهتر از غذاهای فرنگی است چون به نظر من سالم تر و خوشمزه تر هستند و وقت بیشتری برای پختن آنها صرف می شود.
همسرم در خانه غذا می پزد و در آشپزی نیز به من بسیار کمک می کند، من از او خیلی آشپزی یاد گرفتم، از آنجایی که من کار بیرون را انجام می دهم همسرم نیز در کارخانه بسیار به من کمک می کند، بارها پیش آمده که من 41-51 مهمان داشته ام و سرکار بودم، اما وقتی به خانه بازگشتم غذای مهمانان حاضر بود و آنها توسط همسرم به بهترین نحو پذیرایی شده بودند.

 رزیتا غفاری  

زندگی در خارج از کشور 

 
رزیتا غفاری در رابطه با سال هایی که خارج از ایران زندگی می کردند، گفت:در کشور کانادا، شهر تورنتو حدود 5/3 سال زندگی می کردیم و دخترم تارا در همان جا به دنیا آمد. زندگی در خارج از ایران برای ما خیلی سخت بود، ولی خودمان را با شرایط آن جا تطبیق دادیم. در آن زمان ایرانی های زیادی در تورنتو زندگی می کردند که من و کارهای من را به خوبی می شناختند و این موضوع بسیار دلگرمم می کرد. پس از این که همسرم تحصیلاتش را در رشته چهره پردازی تمام کرد و دخترم هم بزرگ تر شده بود، تصمیم گرفتیم به ایران بازگردیم و من کار هنری ام را دوباره آغاز کنم، گفتنی است در مدتی که در شهر تورنتو زندگی می کردیم به من هم به همراه همسرم تحصیل کردم و در یکی از دانشکده های مهم آن شهر، مدرکی در زمینه سینما، تئاتر و تلویزیون گرفتم.

رزیتا غفاری   

فعالیت بازیگری
رزیتا غفاری از سال 72 با بازی در سریال تلویزیونی در پناه تو پس از آن در قلب من در ذهن ها ماندگار شد و در کارنامه کاری اش پشت پرده مه ، شوکران ، روزهای زیبا و ملاصدرا می درخشد.

 رزیتا غفاری  

سریال در قلب من
رزیتا غفاری در سال 1388 در سریال روزهای زیبا به کارگردانی جواد افشار به ایفای نقش پرداخت. 

 رزیتا غفاری  

داستان این سریال درباره دختر جوانی به اسم سیماست که تحت تاثیر تربیت پدر عارف مسلکش در خانواده ای با این حال و هوا بزرگ شده و برای همین درون و سیرت پاکی دارد تا آنجا که روی اطرافیانش تاثیرات مثبت و غیرقابل انکاری می گذارد اما مسائل جدیدی که پیش می آید، باعث می شود او با خواهرانش دچار اختلاف بشود و با ترک خانه به مددکاری اجتماعی بپردازد.

زیتا غفاری در پیلم سینمایی شت پرده مه سومین فیلم بلند پرویز شیخ طادی در سال 1383 در نقش یک زن روستایی ایفای نقش کرد که یک پسر ناشنوا داشت. 

رزیتا غفاری   

داستان:مرتضی، کودک ناشنوایی که پدرش را از دست داده، در روستایی با مادرش زندگی می کند. او که دانش آموز درس خوانی نیست، در برخورد با آموزگار بداخلاق مدرسه (فتاحی)، کاملا بی انگیزه می شود. در ادامه وقتی که همکلاسی های مرتضی، او را از قصد ازدواج معلم با مادرش آگاه می سازند، او نسبت به مادر خود و آموزگار بدبین می شود.

رزیتا غفاری

خطای پزشکی برای رزیتا غفاری

رزیتا غفاری عکسی از خود را پس از عمل جراحی در فضای مجازی منتشر کرد.

رزیتا غفاری که چند روزی را در بیمارستان گذرانده و یک عمل جراحی را پشت سر گذاشته است، با انتشار متن و عکس و البته کاریکاتوری، به شرح یک ماجرای 15 ساله پرداخته است.

او نوشته است: «روز بر همه شما عزیزان بخیر.. از شما چه پنهان یه چند روزى در بیمارستان براى عمل جراحى بسترى بودم!!! البته داستانش مفصله كه اگه از حوصله‌تان بدور نیست... لازم میدونم كه حتما براتون تعریف كنم كه شما خدایی نكرده گرفتار این بلا و مصیبت نشوید... داستان از روزی شروع شد كه خانه سینما یك دكتر دندانپزشك به اعضای خانه سینما معرفى كرد... قضیه برمی‌گرده به پانزده سال پیش...! در این اوضاع یكى از دندان‌هایم كرم خوردگى مختصری داشت و من هم وقت رو مغتنم شمردم و به آقاى به ظاهر دكتر مراجعه كردم... بگذریم...دكتر محترم مته را در فكم شكاااااند و دَرشَم بست و چهار استامینافون بهم داد كه مسمومیت خونی پیدا كردم... درد كم كم به سراغم آمد و ..... و..... و.... در این پانزده سال چهار مرتبه جراحى فك و لثه و بارها پیوند استخوان شدم ... استخوان فك و سینوس‌ها كاملا از بین رفت و بالاخره چند روز پیش تحت عمل جراحی سینوس قرارگرفتم...! كه امیدوارم آخر این داستان غم انگیز باشد!!! نتیجه این که لطفا حتى براى كمترين درد به پزشك متخصص و حاذق مراجعه كنید. امروز مرخص شدم...! دوستون دارم و دعايم برای شما عزيزان فقط سلامتيست ... سلامتيست...سلامتيست.... انشاالله.»

 رزیتا غفاری

ابراز ناراحتی رزیتا غفاری از برخی برخوردهای توهین‌آمیز

رزیتا غفاری، بازیگر تلویزیون کهعکسی از خود پس از عمل سینوس‌هایش منتشر کرده بود، به تازگی با انتشار پستی تازه در اینستاگرام، از برخوردی که برخی با او داشته‌اند، ابراز ناراحتی کرد.

او درخصوص واکنش برخی از مردم نوشت:

«سلام، باور كنين اصلا فكر نمی‌كردم كه بعد از يه عمل جراحى سخت و چند ساعت بيهوشی كامل و چند روز بسترى شدن در بيمارستان حقم اين برخورد مردم باشه!

واقعا انسانيت رو براى هم تمام كرديم! تعريف كردن تنها قسمتى از ماجرايى كه بر من گذشته ظاهرا به بعضی دوستان دانشجو سخت اومده

با پوزش فراوان و با اجازه شما دوستان بدون استفاده از لغات و اصطلاحات پزشكى و بدون در نظر گرفتن حوصله شما كامل‌تر ماجرا را برايتان ميگويم! ١٥سال پيش به جهت تنها يك پوسيدگى جزيى به يك دندانپزشك كه از طرف خانه سينما معرفی شد رفتم.. دكتر كه به ظاهر بسيار جوان بود كار را شروع كرد ولي متاسفانه بيشتر از آنچه بايد تراش دندان را ادامه داد تا اينكه اعصاب باز شدند! سپس شروع به عَصب كشی دندان نمود، بعد از كشيدن دومين عَصب، وسيله عَصب‌كشی را از ريشه دندان خارج كرده و وارد فكم نمودند سپس وسيله را همانجا شكاندند. با دست پاچگی ايشان و صدای شكستن تا حدی متوجه موضوع شدم. سپس ايشان بدون كشيدن اعصاب باقيمانده، در دندان را بسته و به من چهار استامينافون كدئين و ترامادول تجويز كردند و مرا راهی كردند!

شب دچار مسموميت شديد شدم و به علت خونريزی معده به بيمارستان منتقل شدم و سپس خون معده را با شلنگ خارج كردند! و اين تازه اول ماجراست. كم‌كم اثرات دارويی از بين رفت و درد دندان شروع شد.

ابتدا به دنبال يك پزشك حاذق گشته و فورا توسط ايشان فكم از بالاى دندان شكافته شد و وسيله عَصب‌كشى خارج شد!
سپس اعصاب رها شده در دندان بدون بی‌حسى دوباره عَصب‌كشی شدند! دو مرتبه جراحى لثه شدم. سپس تمام دندانم از داخل عفونت كرد و كيست‌ها تمام اطراف را أحاطه كردند!

سه بار پيوند استخوان شدم و در انتها پزشك مشاورم كه در طى ساليان سعی نمود دندانم را نگه دارد آن را كشيده و ايمپلنت كرد. ... در طى جراحی‎هاى فك متوجه باز بودن سينوس‌ها و تخريب كامل ديوارهاى سينوسی شدم و حالا تحت نظر پزشك گوش و حلق و بيني تحت جراحى سينوس كه حاوى كيست هم بود قرار گرفتم. توجه داشته باشيد كه در طى ١٥ سال به من چه گذشت.

اين تقريبا ماجراى بيماری من بود كه ظاهرا در طى اين دو روز خيلی‌ها رو ناراحت كرده! البته نه به جهت دلجويى و دلداری از من بلكه شرح اين واقعه را دروغ شاخدار، هنرنما بودن، به دور از انسانيت و بسيار توهين و تحقيرهايی كه واقعا در دركش مانده‌‌ام.
باز هم اگر به عنوان يك هنرمند نتوانستم از اصطلاحات پزشكى استفاده كنم عذر می‌خواهم.»

اخبار مرتبط:

رزیتا غفاری به اتفاق همسر و دخترش تارا + عکس

رزیتا غفاری از زندگی شخصی ، علت کم کاری ومهاجرتش می گوید!

عکس های رزیتا غفاری به همراه دختر و همسرش

گفتگوی خواندنی با رزيتا غفاري، بازيگر مجموعه سي‌امين روز

رزیتا غفاری به همراه همسر خود و دخترش+تصاویر

پربیننده ترین خبرها
آخرین خبرها
در پرشین وی بخوانید
در پرشین وی بخوانید
سایر مطالب این بخش
آگهی رایگان  لباس شب